Vyhledávání

Možnosti sdílení:

   

Uživatel

Hloubkové čištění pleti

Povrchové čištění pleti se provádí před každým ošetřením tedy i před hloubkovým čištěním pleti. Prostřednictvím povrchového čištění odstraňujeme z pleti maz, pot a nečistoty, které se přes den mohou na pleti usadit.

Dále je dobré provést peeling, kterým odstraňujeme odumřelé buňky z kožního povrchu a který usnadňuje čištění. Používáme buď mechanický peeling, který je vhodný spíše pro mastnější typ pleti nebo enzymatický který je určen spíše pro citlivou pleť, který odstraní odumřelé buňky pomocí enzymů. Existují i další druhy peelingu některé provádí pouze lékaři nebo specializovaní pracovníci.

Před samotným hlubokým čištěním pleti je třeba pleť nejdříve změkčit. Změkčení pleti se provádí nejčastěji pomocí speciálních změkčovadel nebo kompresí, které způsobí nabobtnání rohové vrstvy, rozšíření pórů, uvolnění mazové žlázy a prokrvení pokožky. Formu změkčení volím dle aktuálního stavu pleti a rozsahu čištění.

Hluboké čištění pleti je důležitou součástí péče o pleť, u nichž je zvýšená tvorba mazu a komedonů a o pleť normální a smíšenou - zejména ve střední části obličeje.

Hloubkovým čištěním odstraňujeme komedony z pleti vymačkáváním. Velice vhodné je u aknózní pleti, kdy se nevyskytují zanícené komedony. Jeho součástí je i odstraňování mílií prostřednictvím jednorázové jehly.

Po hloubkovém čištění následuje aplikace masky dle typu a stavu pleti.

Vaše pleť bude čistá, zbavená černých teček a komedonů.
Maska navíc pleď dočistí a vyživí.